Види освітлення для магазину

Чотири найпопулярніші типи освітлення роздрібного магазину

Незалежно від того, чи відкриваєте ви новий магазин або хочете зробити будь-які зміни в дизайні свого існуючого магазину, вам може бути важко визначити, який тип освітлення найкраще відповідатиме вашим потребам. У світлових рішеннях, які магазин класичного одягу вважає неефективними, може бути безліч переваг, наприклад для магазину спортивного одягу. Ми розповімо про кілька найпопулярніших видів освітлення торгових площ.

Багатопотокове освітлення всього залу

Цей тип освітлення в роздрібному ритейлі є одним з найбільш популярних типів, тому що цим способом охоплюється весь простір магазину яскравим світлом. Мета цієї схеми – засвітити кожен куточок торгового простору. На відміну від інших варіантів освітлення великий світловий потік усуває затемнені області і тіні. Тому ваші товари будуть добре видно в будь-яких ділянках магазину, за винятком ймовірності того, що об’єкти в кутку залу будуть менш помітні, ніж ті, що знаходяться в центрі. При реалізації цієї схеми застосовуються всі типи світильників. Головне не переборщити, світло не повинне створювати тиск на очі, краще звернутися до професіоналів, і вони зроблять вам разрахунок освітлення.

Освітлення з акцентами на товар

Зазвичай акцентне освітлення у магазинах використовують для демонстрації окремих товарів. Це можуть бути новинки, товари преміум-сегменту або акційні пропозиції. Акцентне світло має бути яскравішим, ніж загальні джерела світла в торговому залі, це гарантує, що клієнт зверне увагу на виділений товар. Використовуйте джерела світла з високим індексом кольору, це збільшує шанс здійснення покупки, адже товар виглядає набагато привабливіше. Для такого типу підсвічування використовують джерела загального освітлення та трекові світильники на шинопроводі.

Винятково загальне освітлення торгового приміщення

Якщо ви хочете створити більш невимушену атмосферу у своєму магазині, тоді можна використовувати лише загальне світло. Цей варіант торгового освітлення покликаний забезпечити загальне світло по всьому периметру торгового простору. Це світло має бути досить яскравим, щоб клієнти могли добре бачити ваш продукт, але не настільки, щоб це викликало дискомфорт. Вибираючи цю схему освітлення, важливо пам’ятати, що у вас можуть з’явитися тіні або темні долі в магазині, через стелажі, або інші об’єкти, які будуть перегороджувати доступ світла. Для реалізації використовують врізні, накладні та підвісні світильники.

Освітлення спроєктоване виключно на трекових прожекторах

Спочатку такий метод використовувався у галереях та музеях, зараз це дуже популярний тип освітлення, що створює драматичну схему освітлення. Але вартість реалізації такого проєкту освітлення набагато вища, не всі магазини можуть собі це дозволити. Щоб висвітлити велику площу, знадобиться велика кількість трекових світильників, щоб забезпечити достатню освітленість магазину. Сучасні LED чіпи енергоефективні, але початкові витрати теж важливий фактор. Освітлення для магазину виключно на трекових світильниках чудово підкреслює статус бренду та підходить для магазинів з дорогими товарами.

Види освітлення для магазину. February 2, 2022. Vision Lighting Ukraine