Колірна температура світла
Світло здатне моделювати простір і атмосферу, впливати на настрій та враження від об'єктів. із зеленими та синіми квітами і ніби остуджує приміщення.
Колірна температура джерел світла
Далі йдеться про те, що потрібно знати про колірну температуру (Тс) освітлювальних елементів та тонкощі їх використання залежно від інтер'єру та поставлених завдань.
Кольорова температура характеризує інтенсивність випромінювання джерела світла, його видимий колір, і вимірюється в градусах Кельвіна (К) Шкала виміру починається з 800К (видиме свічення розпечених тіл) і закінчується 20 000К (темне синє небо в полярних широтах). світла використовується шкала від 1800 до 6600К, оскільки після 8000К світло йде в ультрафіолетову область спектру і стає невидимим для нашого ока.
Виділяють три умовні діапазони колірної температури:
- теплий білий – до 3000К,
- нейтральний (денний) білий - 4000 - 4500К,
- холодний білий – 5000-6500К.
Особливості та застосування теплого білого світла
Теплі відтінки світла приємні для очей, асоціюються з сонячним світлом і створюють комфортну життєрадісну і умиротворену атмосферу. створює ефект «тільки з печі» і пробуджує апетит.
Вітрини з м'ясними продуктами – тут використовується підсвічування з рожевим фільтром, щоб підкреслити свіжість виробів.
Меблеві магазини – світло підкреслює фактуру дерева та тканини, огортає затишком.
Крамати дитячих товарів – світло створює комфортну, розслаблену атмосферу, нагадує про веселощі та свято.
Резюмуючи: тепле освітлення – найкращий помічник у створенні комфортної, життєрадісної, розслаблюючої атмосфери. Виграшно підкреслює текстуру матеріалів м'яких меблів. антикваріату та живопис. Найкраще рішення для підсвічування продукції із золота (або золотих відтінків), але грає проти виробів зі срібла, нікелю та сталі.
Тепер, знаючи ці нюанси, можна братися за організацію освітлення, але перед цим краще ще ознайомитися з нашою статтею про застосування нейтрального та холодного світла.