Проєктування освітлення Якісне освітлення офісних та торгових об'єктів неможливе без попереднього моделювання сценаріїв освітлення та підбору освітлювальних приладів. На етапі проектування можна протестувати гіпотези та вибрати найкращий сценарій освітлення об'єкту.

Проєкт освітлення

Проєктування освітлення – це невід’ємний етап роботи над інтер’єром та екстер’єром. Проєкт освітлення моделює умови експлуатації об’єкта та схеми освітлення, дозволяє коригувати сценарії освітлення на етапі проєктування.

Робота над комерційними приміщеннями (офісними та торговими об’єктами) неможлива без попереднього моделювання сценаріїв освітлення та підбору освітлювальних приладів. На етапі проєктування можна протестувати гіпотези та вибрати найкращий сценарій висвітлення об’єкта. Попереднє проєктування освітлення дозволяє знизити витрати на освітлення та скоротити час на монтаж обладнання.

Світлотехнічні розрахунки можна зробити за допомогою програми DIALux. Програмне забезпечення надає можливість завантажити фотометричні дані світильників (.ies) і розташувати їх у 2D/3D моделі об’єкта, що освітлюється. Для зручності архітекторів та дизайнери приміщень DIALux працює з файлами креслень DWG та DXF, підтримується інтеграція 3Ds моделей.

Комп’ютерне проєктування освітленості дає можливість побудувати модель майбутнього магазину, застосувати для його освітлення конкретні моделі світильників, протестувати різні сценарії освітлення, розрахувати рівні освітленості в  кожній точці та візуально оцінити весь проєкт.


Проектирование освещения для магазина

Проєкт торговельного освітлення повинен відповідати:

  1. Санітарним та гігієнічним нормам. Для кожного типу торгового, офісного або сервісного приміщення встановлені норми середньої освітленості. Дотримання нормативів освітленості дозволить досягти комфортного рівня освітленості для працівників та відвідувачів приміщення.
  2. Вимогою безпеки. Залежно від специфіки освітлюваного об’єкта світильники повинні мати відповідний рівень захисту від вібрації, пилу та вологи. Монтаж світильників повинен відповідати вимогам електробезпеки та пожежної безпеки. Рівень освітленості торгового приміщення має знизити ризик травмо-небезпеки відвідувачів
  3. Специфіка освітлюваного об’єкта. Кожен торговий об’єкт розробляється в унікальному дизайні конкретної цільової аудиторії. Сценарій освітлення бутика відрізняється від сценарію освітлення фуд-корту. При проєктуванні освітлення слід брати до уваги функціональне призначення приміщення та переваги потенційних відвідувачів.


Проект освещения для магазина одежды в Киеве

Етапи проєктування торгового освітлення

Світлотехнічний розрахунок магазину починається зі збору інформації. Розробляється стилістика приміщення, враховуються переваги цільової аудиторії, затверджується загальна концепція.

Креслення магазину, який ляже в основу світло-проєкту, готується в архітектурних програмах у форматі DWG. Макет приміщення шикується безпосередньо в DIALux.

У готовій моделі магазину розставляється торгове обладнання згідно з дизайн-проєкту. Моделі торговельного обладнання завантажується зі сторонніх бібліотек у 3Ds форматі або моделюються з нуля у DIALux.

Після розміщення торговельного обладнання та визначення функціональних зон на плані розміщуються світильники для проведення світлотехнічного розрахунку. Комп’ютерна візуалізація проєкту відбиває сценарій освітлення в дії. При необхідності вносяться коригування в план розміщення торговельного обладнання та розміщення світильників.

Проєктування освітлення в DIALux дозволяє скласти докладну схему реалізації проєкту.

При розробці проєкту освітлення торгового залу слід враховувати:

  1. Висоту приміщення та тип стелі. Ці характеристики впливають на потужність використаних джерел світла та спосіб їх кріплення (монтажу)
  2. Специфіку та переваги ЦА. Температура світла, баланс акцентного та загального освітлення можуть відрізнятися залежно від переваг потенційних відвідувачів.
  3. Можливості інженерних систем магазину та ТРЦ. При проєктуванні схем освітлення варто звернути увагу на можливості електромереж в ТРЦ або окремій будівлі, можуть знадобитися додаткові роботи з налаштування електрощитового обладнання
  4. Можливу реконструкцію та перестановку торговельного обладнання. Якщо концепція торгового залу та встановлення торговельного обладнання будуть змінюватися в процесі експлуатації, то слід реалізувати освітлення на мобільних і джерелах світла, що налаштовуються (карданні системи, трекові прожектори, світильники з регульованим модулем світіння)  

Комп’ютерне проєктування освітлення дозволяє моделювати сценарії використання та досягти оптимального балансу освітленості, комфорту та вартості реалізації.


Проектирование освещения на DIALux

Проєктування торгового освітлення дозволяє грамотно розставити світлові акценти, уявити товари у вигідному світлі та стимулювати людей до покупки. Правильне торгове освітлення знижує витрати на рекламу та маркетинг у ТРЦ.

Проєктування промислового освітлення необхідне для забезпечення безпечних та комфортних умов праці для персоналу на промислових об’єктах. Промислове освітлення має враховувати особливості виробничого процесу об’єкта. Проєктування дозволяє знизити витрати на електроенергію, витрати на монтаж та експлуатацію світильників.

Проєктування офісного освітлення підвищує ергономіку робочих місць та збільшує продуктивність роботи персоналу. Підбір освітлювального обладнання на основі світлотехнічного розрахунку реалізує комфортні робочі умови для кожної конкретної офісної зони.

Проєктування аварійного освітлення необхідне для громадських приміщень, адміністративних, навчальних, лікувальних, офісних та торгових комплексів. Аварійне освітлення забезпечує безпечну евакуацію людей у ​​разі виникнення надзвичайних ситуацій, реалізується за допомогою світлового обладнання з резервним харчуванням та особливими світловими характеристиками.

Проєктування вуличного освітлення необхідне для освітлення автомобільних доріг, магістралей, пішохідних зон та тротуарів. Проєктування дозволяє визначити оптимальну кількість вуличних світильників, спосіб їх розміщення та відстань між ними, виключити засліплення та досягти нормативної освітленості.

Проєктування садово-паркового освітлення дозволяє досягти комфортного та безпечного освітлення в рекреаційних зонах, скверах та паркових комплексах. Садово-паркове освітлення реалізується за допомогою пилу та волого захищених світильників, створює атмосферу відпочинку.

Проєктування домашнього освітлення дозволяє підкреслити переваги житлового інтер’єру, поділити приміщення на функціональні зони, акцентно підсвітити предмети декору. Грамотне домашнє освітлення створює атмосферу затишку в будинку і полегшує побутові завдання з прибирання квартири, домашньої роботи та приготування їжі.

Проєктування декоративного освітлення дозволяє покращити атмосферу в інтер’єрі, змоделювати світлові ефекти для зміни візуальних пропорцій простору та розділити приміщення на функціональні зони.

Компанія Візіон Лайтінг Україна займається проєктуванням освітлення для торгових приміщень, ресторанів та кафе, торгово-розважальних та бізнес-комплексів. Наша компанія консультує та робить розрахунки світлотехнічних проєктів із використанням своїх світильників VisionLighting™