10 помилок під час оновлення освітлення
Подумуєте оновити освітлення для магазину? Не робіть нічого, поки ви не перевірите чекліст з 10 помилок, які роблять новачки:
1. Використання джерел світла з невідповідним кутом розсіювання
Ймовірно, це найпоширеніша проблема з оновленням світла. Лампове світлове обладнання має тенденцію до великого розкриття променя. Так, наприклад, якщо ви заміните лампові світильники на трекові LED прожектори, ви отримаєте промінь набагато менше. Широкий розлив світла корисний, наприклад, для освітлення готельного коридору та стін. Аналогічно, якщо ви заміните ламповий світильник, ви можете недосвітити третину вгорі стіни.
Найкращий спосіб уникнути накладок: спочатку проконсультуйтеся з професіоналами та візьміть зразок.
2. Новачки купують надто яскраві або надто слабкі світильники
Наприклад, якщо у вас високі стелі і ви встановите світильники зі слабким світловим потоком, то ймовірно ви отримаєте набагато менше світла, ніж очікуєте. А якщо перебрати з потужністю торгових світильників, в приміщенні буде некомфортно.
Найкращий спосіб уникнути цього: звернутися до наших менеджерів за консультацією та професійним проектом освітлення.
3. Неправильно підібрана колірна температура світла
Колірна температура світла вимірюється у Кельвінах. LED світильники у теплому кольорі мають температуру 3000К. Якщо ви вирішили замінити кілька світильників, переконайтеся, що вони збігаються за колірною температурою з іншими. Світильники з температурою 3000, 4000 і 5000 Кельвінів в одному приміщенні створять дискомфортну атмосферу.
Найкращий спосіб уникнути: уточнюйте необхідну колірну температуру перед покупкою.
4. Покупка торговельного освітлення з низьким кольором
Здатність світла відображати кольори вимірюється в індексі кольору або CRI. Як правило, світлодіодні чіпи оснащені кольором 80 або 93 CRI. Слабка сторона світлодіодів – це червоне світло (R9), оскільки в спектрі типового білого світлодіода червоних компонентів дуже мало. Купуючи освітлення для магазину, де переважає червоний колір, переконайтеся, що кольоропередача більше 80 Ra, інакше червоні предмети будуть тьмяно.
Найкращий спосіб уникнути: перевіряйте специфікацію світильників, а якщо CRI не вказується, будьте обережні.
5. Покупка світильників несумісних з димерами
Світлодіодні прожектори не завжди плавно запалюються на димерах, призначених для ламп розжарювання або галогенних ламп. Фактично, на низьких рівнях вони часто мерехтять і блимають. Це з тим, що лампи розжарювання і світлодіодні джерела дають різну резистивну навантаження на диммер. Через це обладнання може вийти з ладу.
Консультуйтеся зі спеціалістами в даній галузі, вони підкажуть які світильники вам необхідні.
6. Вибір несумлінного постачальника
За останні кілька років на ринок вийшла ціла низка нових постачальників світлодіодного освітлення. Якщо вам потрібне освітлення великого магазину, перевіряйте у кого і що ви збираєтеся купити. Поцікавтеся з ким працює компанія, чи дає вона гарантію на свою продукцію і чи є документи на світильники.
Найкращий спосіб уникнути проблем: пошукайте інформацію в інтернеті та ставте потрібні питання безпосередньо у представників компанії.
7. Неуважне ставлення до гарантійного обслуговування
Постачальник надасть вам гарантію? Чи дотримуватимуться вони цієї гарантії? Чи є гарантія довша, ніж постачальник на ринку? Перевірте дрібний шрифт. Бувають обмеження на годину горіння, іноді вам доводиться реєструватися окремо онлайн протягом 90 днів, щоб активувати вашу гарантію.
Використовуйте послуги авторитетного виробника, прочитайте гарантію та уточнюйте умови гарантії.
8. Придбання неякісного обладнання
Загальноприйнятий номінальний термін служби світлодіода – це точка, в якій світловіддача падає до 70% від початкового виходу, званий L70. Наприклад, ви можете побачити номінальний ресурс роботи світильника 50000 годин до L70. Але є феномен «непередбачуваної поломки» – трохи згодом після установки.
Перестрахуйтесь: купуйте освітлення для магазину з гарантією.
9. Неперевірене сервісне обслуговування
Скажімо, один із ваших світильників не працює через 18 місяців. Ви дзвоните своєму постачальнику, щоб отримати заміну чи ремонт, і він чи вона каже: «Ми більше не робимо цю модель і у нас немає комплектуючих. Натомість, ми можемо надати нашу останню модель». Будьте обережні, остання модель може дуже відрізнятися від тієї, яку вам продали.
Найкращий спосіб уникнути: купуйте у постачальників з хорошим сервісним центром або купуйте додаткові світильники як запасні.
10. Неправильне встановлення джерел світла
Часто некомпетентні компанії встановлюють світло так, що він засліплює. Це неправильно, при правильному проекті освітлення джерела світла мають бути непомітними.
Щоб уникнути ефекту засліплення звертайтеся до професійних компаній, які розроблять вам проект освітлення і наочно покажуть як розподілятиметься світло по вашому приміщенню, ще до того як почати його монтувати.