Освітлення робочого місця: як зробити добре?
Якість освітлення робочого місця може суттєво позначитися на співробітниках – збільшити або зменшити продуктивність праці до 50%. Це важливо як для бізнесу в цілому, так і для гарного самопочуття та ефективності кожного окремого співробітника.
Підбір рівня освітлення для ТРЦ, БЦ, офісів варіюється в залежності від характеру завдання та приміщення, де виконується робота. Наприклад, складання дрібних деталей, технічні креслення, перевірка даних вимагають великої кількості світла. З іншого боку, навантаження чи розвантаження товарів, робота з матеріалами чи упаковкою, не так сильно потребують його. Світло для магазину відрізнятиметься від світла для бухгалтерії чи виробництва.
Відповідально підійшовши до питання, ви отримаєте:
- зниження ризику нещасних випадків з виробництва, зокрема. проблем зі здоров’ям;
- більш чітку концентрацію;
- підвищення продуктивності праці, внаслідок збільшеної швидкості роботи та покращеної точності.
- активну та веселу атмосферу в колективі.
Пропонуємо ознайомитись із рекомендаціями, які допоможуть вже зараз!
Максимально використовуйте денне освітлення!
Природне освітлення для офісів – найефективніший спосіб підняти продуктивність колективу. Денне світло піднімає бойовий дух, як ніщо інше, причому це безкоштовно. Вивчіть планування робочого місця, потреби співробітників, а потім:
- Розмістіть обладнання\техніку\комп’ютери біля вікон, перемістіть до них співробітників, діяльність яких потребує постійної концентрації.
- По можливості обладнайте робочий простір додатковими вікнами;
Перед тим, як планувати та встановлювати вікна у стінах та дахах, продумайте оптимальну висоту, ширину, розташування. Більше світла можна одержати, якщо розмістити вікно високо на стіні. Не забудьте про штори та жалюзі.
Використовуйте точкове освітлення
Точкове освітлення має безліч переваг. Воно потребує меншої кількості енергії для оптимальної яскравості, оскільки вона експоненційно зменшується на відстані джерела світла. Ось кілька рекомендацій щодо його ефективного використання:
- встановіть у офісі настільні лампи, світильники, приставні торшери;
- розмістіть та направте світло так, щоб воно добре освітлювало робочі місця;
- використовуйте мобільні підставки або гнучкі кронштейни;
- об’єднайте загальне та місцеве освітлення;
- зонуйте робочий простір – світло в місцях для відпочинку і для роботи має відрізнятися;
- в офісі дуже важливі коефіцієнти засліплення та пульсації. Чим вони нижчі, тим комфортніше співробітникам буде працювати. У всіх наших світильниках цей показник відповідає нормам ДБН та ГОСТів. Також, линійні офісні світильники оснащені плівкою, що забезпечує показник UGR менше 19, яка “зрізає” зайві промені і допомагає уникнути відблисків в очах.
Найкращий варіант для робочого місця – LED. Світлодіодні прилади споживають мало енергії, не виділяють тепло та є екологічно безпечними.
Собівартість початкової установки світлодіодного освітлення вища, ніж у випадку лампами розжарювання або флуоресцентними приладами, але довгострокові інвестиції приносять найкращу рентабельність.
І остання порада, яка не відноситься безпосередньо до освітлювальних приладів, але допомагає налагодити освітлення – зверніть увагу, якого кольору стіни у вашому офісі? Глянцеві білі пофарбовані поверхні здатні відбити 100% світла, тоді як модні сьогодні чорні – не відбивають світло взагалі. Використовуйте білий колір або дуже світлі відтінки на стелі, стіни, робочі столи та обладнання, і ви помітите, як продуктивність і настрій ваших співробітників почнуть йти вгору!
Звертайтесь до співробітників нашої компанії, ви завжди отримаєте грамотну консультацію для вашого бізнесу!