Яким має бути офісне освітлення?

09.05.2018

Чому освітлення в офісі є важливим фактором?

Офіси все більше залежать від комп’ютерів та візуально оброблюваної інформації. З цієї причини офісне освітлення ніколи не було більш актуальним, ніж зараз.

Хороше освітлення в офісі зробить ваш персонал щасливішим і здоровішим, скоротивши пропуски та дорогий час простою. Дослідження показують, що яскраві просторі офіси допомагають мотивувати персонал та підвищувати продуктивність.

Оцінюючи освітлення в офісі необхідно враховувати кілька різних функцій. Освітленість підтримує не тільки зорове сприйняття, але також має психоемоційні та психобіологічні ефекти. Освітлення для офісу має вибиратися виходячи з концепції дизайну та бажаного сценарію освітлення. Світильники для підлоги та настільні лампи можуть використовуватися для збільшення освітленості робочих місць, особливо в тих місцях, де стоять комп’ютери.

Важливими критеріями для освітлення офісу є рівень освітленості у приміщенні, можливість регулювання яскравості, напрямок світла, правильну колірну температуру, максимальне обмеження відблисків та тіней.

Рекомендації щодо освітлення офісів

Існує кілька рекомендацій, які допоможуть визначити, які типи освітлення підходять для вашого офісу. Освітлення має бути гнучким та енергозберігаючим, оптимальна освітленість залежить від навантаження на очі людини при виконанні тих чи інших завдань. Офісне освітлення має бути збалансованим і включати прямі та непрямі джерела світла, наприклад, денне та штучне світло. Якщо ви використовуєте різні типи світильників, зорове навантаження буде набагато менше ніж при однотипному освітленні.

Якщо на робочому місці використовується правильний рівень освітленості, працівники менше втомлюються і їм набагато простіше сконцентруватися на будь-якому завданні. Рівень освітленості на робочому місці для роботи з комп’ютером повинен бути не менше 500 Люкс. Взагалі збільшення кількості люксів підвищує візуальну продуктивність і позитивно впливає на обробку інформації. Для завдань складніше знадобиться вищий рівень освітленості. Також потрібно враховувати особисті дані персоналу, такі як вік надання індивідуального освітлення.

За допомогою освітлення можна створити потрібний настрій в офісі, використовуючи потрібну колірну температуру. Колірна температура світла поділяється на три типи та вимірюється в кельвінах.

  • Тепле світло (3000К) – біле світло з відтінком жовтого, створює затишну та домашню атмосферу.
  • Нейтральне світло (4000К) – найближче відповідає денному світлу.
  • Холодне світло (5000К-6000К) – біле світло з відтінком синього.

Важливо розміщувати світильники паралельно вікнам та фактичному робочому простору, щоб уникати тіней та відблисків завдяки балансу між природним та штучним світлом. Занадто багато освітлення поруч із комп’ютером так само погано, як і його недолік. Надмірна кількість відблисків буде викликати роздратування та втому очей.

Хороше освітлення також забезпечує безпеку в офісі, де потенційні небезпеки, такі як кабелі, можна легко побачити та уникнути.

Як зрозуміти, наскільки добре освітлений ваш офіс?

Поставте собі кілька простих питань. Чи достатньо надходить природного світла? Чи правильно підібрані світильники? Витримано баланс прямого та непрямого світла? Чи можна регулювати інтенсивність світла індивідуально? Комфортно знаходитися при вашому освітленні? Правильно підібрана колірна температура? Чи спостерігаєте ви відблиски та відображення?

Не просто запитуйте себе, а проконсультуйтеся з вашим персоналом. Працівникам подобається, коли їх просять зробити свій внесок, і почуваються все більш мотивованими, коли їхні погляди беруться до уваги.

Абсолютно освітлений офіс – це виправдані вкладення, коли йдеться про мотивацію та продуктивність персоналу. Це також вразить відвідувачів та потенційних клієнтів. Якщо вам потрібна допомога та поради, експерти з освітлення компанії Vision Lighting Ukraine з радістю проконсультують вас та нададуть безкоштовний розрахунок освітлення.