Лінійні LED світильники: види та особливості використання

Унікальна особливість лінійних LED освітлювальних приладів – створення абсолютно нового стилю освітлення та підсвічування. При використанні будь-якого іншого типу ламп, досягти такого ефекту при освітленні неможливо.

Сьогодні лінійні LED світильники набули величезної популярності. Вони успішно витісняють та замінюють своїх люмінесцентних попередників завдяки більшій універсальності, економічності та довговічності. У лінійних LED світильників більш сучасні конструкції, характеристики, а також унікальні риси, які властиві різним колірним температурам.

LED світильники незамінні в офісах, виробництвах, торгових площах. Їх використовують буквально скрізь – від звичайної побутової кухні, де часто застосовують їх у районі робочої поверхні до масштабного підсвічування архітектурних об’єктів та спеціального освітлення для специфічних видів робіт. В інших перевагах цього виду освітлення постараємося розібратися на прикладі освітлювальних приладів Vision Lighting.

Які бувають лінійні світильники?

Лінійні LED світильники відрізняються між собою

 • Розмірами та потужностями.
 • Спосіб кріплення.
 • Матеріалами, з яких виготовлені прилади.
 • Колірною температурою.

Розмірна сітка цих освітлювальних приладів – дуже зручна та різноманітна. Це допомагає підібрати світильник, що підходить для різних цілей і під кожне приміщення за розмірами, потужністю і не тільки.

Так, наприклад, існують різні колірні температури. Найвідоміші та найпоширеніші їх типи (білий):

 • Теплий – 2700К – 3200К
 • Денний – 3500К – 4500К
 • Нейтральний – 5000К – 6000К
 • Холодний – 6000К – 8000К

З колірною температурою питання взагалі дуже цікаве. Її вибір залежить від типу приміщення (цільового використання), так як кожен з колірних відтінків може значно впливати на людей і предмети, що знаходяться в приміщенні. Тобто, коли ви вибираєте лінійні світильники для офісу або магазину, проєктний менеджер запропонує вам абсолютно різні моделі.

 • Білий нейтральний колір ламп денного кольору створить робочу атмосферу в офісі чи навчальному закладі.
 • Теплий колір свічки матиме розслаблюючу дію. Такими лампами можуть користуватися спа салонах або косметичних кабінетах, а також в деяких магазинах.
 • Холодне освітлення допоможе створити велику контрастність і найбільш застосовно при роботах, пов’язаних з високим рівнем розрізнення кольорів.

Якщо ви сумніваєтеся, який тип колірної температури потрібен для ваших цілей – проєктний менеджер завжди буде готовий відповісти на ваші запитання. У компанії Vision Lighting ми вам підберемо необхідні світильники швидко, і запропонуємо найбільш вдалий для ваших умов варіант.

Де використовуються лінійні світильники?

Лінійні LED світильники використовуються повсюдно – від підсвічування меблевих гарнітурів, поличок у ванній та торгових стелажів до масивних та масштабних конструкцій, що використовуються в промислових цілях, на концертах та просто на вулицях міста.

Насамперед, варто структурувати LED світильники лінійного типу на призначені для:

 • зовнішнього використання
 • внутрішнього використання

Світильники призначені для використання на вулиці, випускаються з високими показниками захисту. Насамперед вуличні конструкції відрізняються підвищеним індексом пило- та вологозахисту. Вуличні світильники мають протиударні властивості і вони стійкі до перепаду температур.

Це зумовлено тим, що зовнішні освітлювальні прилади часто перебувають у відносно екстремальних умовах – дощ, пил, зміна сезонів року та температурного режиму, гілка або бурулька, що впала під час вітру, та інше. Зовнішні конструкції кріплять на зовнішні стіни будівель, встановлюють на кронштейни та опори, а також на промислову техніку.

Для внутрішнього застосування використовують підвісні, стельові, настільні, настінні типи кріплення. У плані захисту вимоги до приладів для використання всередині приміщень – нижче. Проте бувають і винятки. Наприклад:

 • Світильники, які використовуються в умовах підвищеної вологості – на мийках, у басейнах, душових кабінках обов’язково повинні бути з вологозахистом
 • Приладам, які працюють в умовах специфічних виробництв необхідний пилозахист
 • Для пекарні знадобиться освітлювальний прилад зі стійкістю до високих температур, а для складу-холодильника – лампа, що витримує мінусові температури.

Переваги лінійних світильників

Переваг у лінійних світильників – дуже багато, і всі їхні унікальні властивості описати в одній статті неможливо. Зупинимося на найпомітніших і найзначніших:

Економічність

У середньому термін використання лампи лінійного типу – понад п’ять років. Також дуже важливий той факт, що LED лампа споживає в 10-20 разів менше електроенергії, ніж звичайна лампочка-груша, і навіть у 2-3 рази економніша за люмінесцентні економічні лампочки. При цьому рівень освітлення – у рази кращий.

Безтіньове освітлення

Завдяки розсіяному світлу та відсутності точкового освітлення (на відміну від ламп та люстр), при використанні лінійних LED ламп створюється рівномірне освітлення без світлових плям.

Зручні розміри

Завдяки широкому модельному ряду та зручній розмірній сітці, світильники лінійного типу легко підібрати за розміром. Крім того, більшість лінійних приладів мають модульну конструкцію. Це означає, що з’єднувати їх можна у будь-якій кількості, під різними кутами. Така можливість конструкції дозволяє розставляти потрібні акценти при освітленні, а також формувати великі та малі освітлювальні конструкції.

Підходять для будь-яких приміщень

Незалежно від того, для якого об’єкта ви підбираєте освітлення, вибір буде зроблено успішно. Лінійні світильники для магазину або лінійні світильники для офісу, для промислового виробництва або LED лампи для освітлення вулиць – це ідеальний варіант.

Лінійні світильники підходять для використання скрізь. І всюди можуть “дати фору” освітлювальним приладам іншого типу.

 1. При концентруючому світлі, що підвищує контрастність, багато точні роботи будуть проходити ефективніше.
 2. У теплицях та на тваринницьких фермах підвищуватимуться рівні виробництва завдяки ідеальним лампам денного світла.
 3. В офісі робота піде злагоднішою та комфортнішою.
 4. Вітрини магазину будуть виглядати просто чудово.

Для досягнення такого ефекту необхідно лише підібрати правильний тип освітлювального приладу під ваші умови.

Звертайтеся до наших проєктних менеджерів, і ми підберемо вам відповідний варіант. Освітлення від Vision Lighting вже зараз обрали провідні компанії!

Лінійні LED світильники: види та особливості використання. February 2, 2022. Vision Lighting Ukraine