Трекові LED світильники: призначення та особливості використання

Трекові LED світильники: призначення та особливості використання

Трекові LED світильники – найпопулярніший тренд світлової моди. Такий тип освітлення дозволяє зонувати приміщення, наголошувати на деяких об’єктах і предметах, направивши в потрібне місце вузький пучок світла. Оскільки у трекового світильника завдання – спрямовано освітлювати певне місце чи предмет, вони були створені рухомими. Як правило, трекові світильники – з основою, що рухається, що дозволяє змінювати кут освітлення. Тобто це не просто лампа, а ціла освітлювальна система, що складається з декількох елементів.

Що таке трекові системи висвітлення?

Трекові освітлювальні конструкції називають також шинними. Назва походить від основи кріплення – шинопроводу. Трекові прожектори кріпляться і можуть рухатися на шинопроводі, таким чином, можливе налаштування кута акцентного освітлення для індивідуального позиціонування та підсвічування певного об’єкта.

Шинопровід буває негнучким, гнучким або на тросах. Ці типи основ дозволяють встановлювати освітлювальну систему на різних поверхнях – кріпити на стіні, стелі або розміщувати вздовж балки, поперек крокв, фіксувати на вигнутій склепінній стелі.

Трекові системи освітлення бувають:

  • Прямі
  • Гнучкі
  • L-подібні
  • X-подібні
  • T-подібні

Типова трекова система – це негнучкий шинопровід у поєднанні з високовольтною системою. Кількість ламп у системі та їх потужність залежить від розмірів освітлюваного приміщення та його потреб.

Сфера використання трекових світильників

Спочатку трекове освітлення використовували лише для промислових площ. Трекові прожектори використовувалися для освітлення у виставкових залах, у величезних торгових павільйонах та музеях. За допомогою трекових LED світильників створювався акцент на певних зонах чи цінних експонатах. Світловий потік виділяв товар, на який робилася ставка продавця. Сьогодні купити трековий прожектор можна не тільки для промислових чи торгових цілей. Освітлення Vision Lighting, включає трекові моделі, призначені для всіх та для кожного.

Сьогодні трекові світильники використовуються у житлових приміщеннях, офісах тощо. Одне з найпопулярніших застосувань трекових конструкцій у житловому фонді та офісах – це зонування. Таким чином можна акцентувати в залі або опен-спейс зону для відвідувачів або виділити в спільній кухні-їдальні зону готування, відділивши її від гостьової зони. Це дуже зручно, ефектно, а також додає затишку та функціональності невеликим площам. Крім того, дуже зручне трекове освітлення для локацій, де є обмеження для встановлення класичних світильників.

Складність дизайну приміщення стали викликом співробітникам Vision Lighting, і рішення знайшлося. Сьогодні в компанії Vision Lighting представлені всі типи трекових систем освітлення і не тільки. Ми зможемо підібрати освітлювальні прилади будь-якого типу приміщення. За найскладніших і нетиповіших ситуаціях знайдемо вихід і запропонуємо оптимальне світлове рішення.

Перерахуємо основні переваги трекової освітлювальної системи

  • Невидиме світло. За допомогою трекових прожекторів можна створити загадково-романтичне «невидиме світло», яке проникає в приміщення ніби звідки. Світильники для досягнення такого ефекту встановлюються в стелі і стінах, приховуючи їх багатоярусними гіпсокартонними конструкціями.
  • Зонування. Це найулюбленіший прийом дизайнерів інтер’єру. При правильній грі світло-тіні можна зорово збільшити або зменшити приміщення, розширити його функціональність та створити затишок. Межі світла та тіні створюють віртуальну ширму між зонами. У той же час світлова межа, не ставлячи чіткої «стіни», дозволяє залишатися цій зоні значно ширшою, ніж вона є, візуально розширюючи простір.
  • Світловий акцент. Цей прийом дозволяє привернути увагу до певних об’єктів та відвернути увагу від інших. Найчастіше світловий акцент застосовується на виставках або магазинах, однак і в умовах офісу все частіше застосовується цей тип освітлення. Так, наприклад, можна виділити або приховати робочу зону в приміщенні або виділити світлом перлину інтер’єрного ансамблю – найціннішу картину або статуетку, наприклад, або стенд з нагородами та грамотами.
  • Острівці спрямованого світла. За допомогою прожекторів та світильників створюються острівці світла на стелі або на стінах, що межують із затемненнями. За повного затемнення ці острівці світла створюють особливу, таємничу атмосферу. Увага прикута до цих світло-плям та повністю зосереджена на них. Такі ефекти характерні для використання на театральних підмостках, у квест-кімнатах, лаундж-барах, а також у житлових та інших приміщеннях, де доречна така атмосфера.

І вищезгадане, це ще далеко не все те, на що здатні трекові світильники компанії Vision Lighting. Запитайте нас, і ми розробимо вам індивідуальний проєкт з варіацією на тему можливого освітлення вашого об’єкта.

Переваги трекових LED світильників

Найвідоміша позитивна властивість LED ламп – економічність. Трекові світильники з LED лампами – це не тільки вдалий вибір для ефектного освітлення, але ще й неабияка економія на освітленні. Щодо переваги саме шинних, трекових LED конструкцій, то можна виділити такі позитивні характеристики:

  1. Трекові системи поєднуються з будь-якими інтер’єрними стилями. Вони органічно вписуються як класичний, так і в сучасний стильний інтер’єр.
  2. Один трековий світильник здатний замінити цілу освітлювальну групу. Для невеликих і середніх приміщень лише одна трекова система – це все, що потрібно. Тоді як при ламповому освітленні потрібно кілька ламп і люстр.
  3. Широкий вибір модельного ряду. Будь-який освітлювальний сценарій має відображення в лінійці освітлення Vision Lighting і виражений однією з трекових ламп або систем.
  4. Монтаж та демонтаж освітлювальних систем трекового типу дуже простий та економічний.

Крім цього, трекові LED світильники підкуповують своєю витонченістю та елегантністю. Прості графічні лінії, лаконічний дизайн та досконалість конструкцій. Це – ідеал та квінтесенція освітлювальних систем сучасності.