Освітлення, орієнтоване на людину

27.02.2019

Чи справді освітлення для ТРЦ, БЦ, офісів впливає на співробітників та відвідувачів? Які світильники краще встановити, щоб допомогти першим працювати ефективно та із задоволенням, а другим – насолоджуватися покупками. Пропонуємо розібратися у цих питаннях.

Швидше за все, ви не з чуток знаєте, що світло може впливати на самопочуття людини. Взимку, коли природного освітлення практично немає, більшість людей почувається похмуро, втрачають сили та продуктивність. Це ж відбувається в офісах та інших приміщеннях, де не продумано розміщення та якість освітлювальних приладів. В інших місцях ми навпаки відчуваємо приплив сил, робота мозку активується, з’являється енергія на нові звершення. Світло для магазину здатне залучити або відлякати покупця не менше, ніж нові надходження товарів та знижки. А значить, завдання заслуговує на першочергову увагу.

Як вибрати освітлення для ритейлу

Світло потрібної температури та яскравості здатне не просто заряджати енергією або розслабляти. Він впливає безпосередньо на наш організм, беручи участь у виробленні гормонів. При яскравому світлі ми почуваємося бадьорішими, тому що тиск підвищується, увага загострюється, покращується координація. Якщо ж освітлення для офісів налаштоване неправильно, починає вироблятись мелатонін, організм швидше готується до сну, ніж до продуктивної роботи. Не варто звинувачувати співробітника за його лінощі, просто у нього порушилися природні ритми – він відчуває втому і думає тільки про сон, а не про вирішення важливих завдань.

Світлодіодне освітлення допомагає вирішити ці завдання. Зв’язавшись с нашими менеджерами, ви отримаєте детальну консультацію щодо вибору світильників, залежно від початкових умов. Адже продуктивна робота потрібна всім, але все-таки у величезному гіпермаркеті та невеликому офісі світло відрізнятиметься.

Великим попитом сьогодні користується трекове освітлення – воно допомагає наголосити на одних предметах, і відвернути увагу від інших. Так ви зможете підсвітити робоче місце співробітника і налаштувати м’яке затишне світло в зоні відпочинку.

Досвід інших країн

Ми прагнемо пропонувати нашим клієнтам лише найсучасніші та інноваційні рішення. Тому тримаємо руку на пульсі новин у цій сфері. Так, у США та деяких європейських країнах почали впроваджувати динамічні рішення. Це складні світлотехнічні комплекси. Протягом усього дня вони вимірюють у приміщенні всі необхідні характеристики світла – яскравість, температуру, дотримуючись певного алгоритму. Це дозволяє проаналізувати ефективність освітлення для таких установ:

  • лікарні – дуже важливо, щоб лікарі та інший медичний персонал протягом дня не втрачали своєї продуктивності. Тому в робочих приміщеннях встановлюють прилади з холодним світлом. А пацієнтам така концентрація ні до чого. Швидкій реабілітації після хвороби сприяє тепле освітлення, встановлене в палатах;
  • офіси – вже є першими прикладами успішного впровадження проектів, орієнтованих на людей. Вранці світло максимально яскраве, бадьорить і налаштовує на лад, ближче до вечора, підлаштовуючись під природні ритми організму, змінюється;
  • виробництва – підприємства використовують динамічне освітлення, щоб збільшити KPI співробітників і мінімізувати кількість їх помилок.

Використання розумних стельових світильників вже довело свою ефективність. Співробітники менше пропускають роботу, помиляються, працюють продуктивніше, а головне – з більшим бажанням. Стежте за новинками у Vision Lighting і ми знайдемо для вашого бізнесу найкраще рішення!