Накладні LED світильники: види та особливості використання

Накладні світильники відрізняються від інших місцерозміщенням та способом кріплення. Цей тип освітлювальних приладів неможливо вбудувати чи підвісити до опорної поверхні стелі. Накладні світильники кріпляться безпосередньо на стелі або стіні. При цьому корпус світильника залишається зовні, не проникаючи у стелю.

Для цих ламп не потрібно свердлити дірку та псувати ремонт – вони просто накладаються поверх. Через цю свою особливість часто накладні світильники, з моменту їх винаходи, застосовували там, де не можна було штробити і робити дірки для проведення – на орендованих квартирах, після ремонту і т.д. Також вони були порятунком для приміщень з нестандартними технічними умовами, де накладний світильник був єдиним можливим варіантом.

Якими бувають накладні LED світильники?

Сьогодні сфера застосування накладних стельових LED світильників помітно розширилася. Це пов’язано це насамперед із підвищенням різноманітностей та типів цих освітлювальних приладів. LED світильники накладного типу можна встановлювати де завгодно, треба лише підібрати потрібну модель, що підходить під ваші вимоги. Наприклад:

  • Для сухих і теплих внутрішніх приміщень вибирають негерметичні накладні світильники, на стелю без особливих захисних властивостей;
  • У спортивному залі слід використовувати лампи з протиударним захистом;
  • Для ванної кімнати, сауни або басейну стане в нагоді світильник з вологозахисту;
  • Для встановлення на вулиці або на курному виробництві краще вибрати світильник з пило- та вологозахистом;

Якщо брати різновиди “за типом установки”, накладні стельові світильники (їх можна, втім, кріпити не тільки на стелі, а взагалі на всі поверхні) можна розділити на три основні групи:

1. Споти

У спотів є два основні параметри – вони або мають направлене світло, або в основі світильника є поворотна конструкція. Іноді це система з кількох плафонів, які закріплені на загальному кронштейні, а він накладається на стіну або стелю.

2. Лінійні світильники

На вигляд, це – довгі прямокутні прилади у вигляді ліній, що світяться.
За допомогою лінійних світильників можна здійснювати фонове підсвічування, чергове світло або загальне освітлення робочих зон.

Серед цього типу приладів найбільш поширені лінійні світильники для дому та лінійні світильники для офісу. Також лінійний тип накладних світильників часто використовують у магазинах, коморах, навчальних закладах.

3. Накладні меблеві світильники

Для меблів існують як інтегровані, так і накладні моделі LED світильників. Накладні – набагато простіше в установці, і тому – більш популярні. Їх можна кріпити без попередніх підготовок поверхонь монтажу – просто приєднати до торців полиць та інших поверхонь. Найбільш улюблений «домашній» варіант – підсвічування на кухні в районі робочої поверхні, підсвічування у великих шафах, гардеробних.

Існують також вузькоспеціалізовані типи світильників – накладні панелі, проте вони рідко зустрічаються та використовуються для вузькопрофільних завдань.

Раніше встановлювали накладні LED світильники лише у разі гострої потреби – коли не було можливості використовувати звичайну люстру. Сьогодні накладні світильники для дому та офісу можна вибрати просто тому, що хочеться і сподобалися, а різноманітність моделей дозволить підібрати освітлення у компанії Vision Lighting під будь-який смак.

Звертайтеся до компанії Vision Lighting, ми запропонуємо вам безліч різноманітних моделей:

  • створюють гарну атмосферу накладні світильники для офісу з м’яким розсіяним світлом
  • яскраві та незвичайні – для торгових вітрин

Для деяких приміщень від освітлення потрібне одне, а для інших – абсолютно інше. Ми постаралися врахувати усі переваги та особливості, щоб задовольнити всіх. Яскраві та з приглушеним м’яким світлом, екстравагантні по дизайну та в строгих класичних лініях, маленькі та величезні за конструкцією – наші світильники підходять для всіх видів бізнесу та для ритейлу!

Переваги накладних світильників

  • Ідеально – для невеликих офісів та приміщень із низькими стелями. Тип кріплення “впритул до стелі” або до будь-якої іншої поверхні, що характерний для накладних моделей. Ідеальний для локацій з низькими стелями та приміщень з особливими потребами. Адже підвісна люстра ще більш візуально зменшить невелике приміщення, а при підвісному стельовому світильнику об’єм кімнати візуально збільшується.
  • Порятунок для людей високого зросту. Також цілком оцінять подібний тип ламп люди високого зросту, яким набридло «чіпляти стелю».
  • Мініатюрність, компактність. Світлодіодні накладні світильники мають ще одну перевагу перед іншими накладними приладами. Ця перевага – мініатюрний розмір самих LED лампочок. Таким чином, у тих ситуаціях, де розмір грає вирішальну роль, накладні LED світильники просто незамінні.
  • Безпека. Світлодіоди майже не нагріваються, тому світлодіодна лампа майже ніколи не стане причиною пожежі.

Світло, яке випромінюють діоди, не несе в собі ультрафіолетових та інфрачервоних випромінювань. Цей спектр шкідливий для деяких сільськогосподарських культур та старовинних музейних експонатів. Таким чином, світлодіодні лампи – ідеальні для музеїв та сільськогосподарських ферм.

Ну і, звичайно, необхідно відзначити ще одну перевагу світлодіодних ламп – помітна економічність. Термін експлуатації LED світильників – тривалий, енергоспоживання – низьке, а світловий потік при цьому надзвичайно потужний.