Освітлення офісів та бізнес центрів

Освітлення офісів та бізнес центрів

Дизайнерські інтер’єри – широке поняття, яке включає освітлення офісів та Бц, житлового простору, робочі кабінети і виставкові приміщення.

Відмінність дизайнерських інтер’єрів від звичайних у продуманій стилістиці простору та використання нестандартних оздоблювальних матеріалів та джерел освітлення.

Існує думка, що для хорошого інтер’єру достатньо покласти в ньому хорошу підлогу, поставити якісні двері, вікна та підібрати схему освітлення. Ми в компанії Візіон Лайтінг Україна згодні з цією думкою, найголовніше в інтер’єрі – освітлення.

На ринку є безліч декоративних світильників, функціональних світильників, дизайнерських ламп. Але для дизайнерської схеми освітлення замало використовувати просто дорогі дизайнерські світильники по 1000 у.о. Навіть дизайнерська люстра за 5000 у.о. може не зробити інтер’єр вишуканим. Але кілька акцентних прожекторів, пара підвісних світильників і кілька накладних даунлайтів загальною вартістю до 300 у.о. у руках дизайнера можуть значно змінити невиразний інтер’єр.

Освітлення стає дизайнерським, коли спосіб застосування та типи світильників створюють унікальну атмосферу інтер’єру та підкреслюють його функціональне призначення.

Освещение офисов

Офісне освітлення

На роботі, в офісах людина проводить більшу частину життя. І якщо вже витрачати більшу частину життя на роботу, то нехай це буде улюблена робота, а в офісі буде комфортно та затишно перебувати. Дизайнерське освітлення офісів передбачає зонування та використання різних сценаріїв освітлення.

Усі офіси відрізняються по-своєму, але є спільні особливості. Якщо робота передбачає роботу з документами, листом та дрібними деталями, то рівень освітлення робочих столів має становити від 400-500 Лк. Виправдано використання настільних ламп. Найбільш комфортним світлом для освітлення робочого місця є відбите світло без різких тіней і з м’яким переходом між освітленими ділянками. Досягти комфортного освітлення можна врізними LED світильниками, якщо грамотно розташувати їх над робочою зоною. Джерела світла повинні розташовуватися зверху над робочим місцем, щоб уникнути відблисків і засвітів на моніторах комп’ютерів.

Важливо враховувати, що це джерела штучного світла мерехтять. Якщо мерехтіння світильника перевищує 5% (не помітно для людського ока, але сприймається мозком і впливає на нервову систему), то підвищується стомлюваність під час роботи у такому світлі. Якщо мерехтіння перевищує 15%, його стробоскопічний ефект відразу помітний без вимірювальних приладів і працювати при такому освітленні категорично неможливо.

Рекомендуємо використовувати джерела світла з мерехтінням нижче 5%, в нейтральній білій або теплій колірній температурі, з широкими кутами розсіювання світла.

Освітлення зон відпочинку в офісах реалізується приглушеним теплим світлом. Можливе використання та акцентних джерел світла для надання обсягу в інтер’єрі, підсвічування предметів декору.

Освещение бизнес центров

Освітлення бізнес центрів

При освітленні бізнес-центрів, офісних центрів найбільше уваги варто приділити громадським зонам – вхідним групам, ліфтам, рецепції. У кабінетах та офісах орендарі роблять ремонт за власними уподобаннями та освітлюють на свій смак.

Робочий настрій асоціюється із динамічною атмосферою. Тому загальні зони у БЦ треба заливати білим нейтральним світлом. Бажаний рівень загальної освітленості не нижче 200 лк. Для вхідних груп, ліфтів та рецепції варто підняти рівень освітленості до 400 Лк. Для освітлення офісних центрів підходять врізні даунлайти, накладні світильники та карданні системи.

Декоративні елементи у фойє або лобі висвітлюються трековими світильниками або поворотними акцентними врізними даунлайтами.

Освещение торгово развлекательных комплексов

Освітлення торгово-розважальних центрів

Проєкт освітлення ТРЦ включає освітлення загальних зон, коридорів, холів, туалетів, підсобних приміщень, але не магазинів орендарів і фуд кортів.

Для ТРЦ діють стандартні правила освітлення громадських приміщень. Слід уникати засліплення відвідувачів, світла має бути багато для нормальної навігації по павільйонах, коридорах. Обов’язкове використання аварійних систем освітлення, освітлення систем навігації (таблички аварійних виходів, вбиралень тощо)

Схема освітлення ТРЦ може бути будь-якою, залежно від дизайну та спрямованості ТРЦ.

Але є одна важлива особливість при освітленні ТРЦ – не можна завищувати рівень освітленості у торгових галереях. Орендарям ТРЦ належить оформляти вітрини своїх магазинів та торгові зали, рівень освітленості яких повинен бути яскравішим за коридори ТРЦ. Рекомендований рівень середньої освітленості у торговій галереї до 300 Лк. У такому разі у орендарів ТРЦ не виникає проблем з висвітленням своїх торгових залів та вітрин.

Для освітлення в торгових галереях ТРЦ підходять карданні світильники та врізні даунлайти з широким кутом розсіювання світла. Освітлення офісів та Бц разом з нашими менеджерами компанії VisionLighting.

Освітлення офісів та бізнес центрів. February 3, 2022. Vision Lighting Ukraine