MIRA – Освітлення салону краси

Киев

Опис проєкту

MIRA – бренд київських салонів краси преміум класу. Компанія MIRA працює на ринку бьюті послуг більше 14 років, спеціалізується на нігтьовому сервісі, послугах перукаря, візажиста, косметології обличчя та тіла. У салонах краси важливою складовою доданої вартості є якість сервісу та атмосфера самого салону, яка багато в чому залежить від освітленості.

При відвідуванні салонів краси чи косметологічного кабінету важливою складовою є психологічний комфорт. Клієнти приходять не так за новим манікюром, як за відчуттями релаксації та відпочинку. Останні дослідження в галузі нейромаркетингу показують, що освітлення – головний фактор, який впливає на відчуття комфорту у відвідувачів.

Розробляєте проєкт нового салону краси? Спочатку продумайте обладнання робочих місць та освітлення салону краси:

Інтер’єр приміщення (вибір оздоблювальних матеріалів, меблів) важливий для створення атмосфери в приміщенні. Але навіть найвишуканіший SPA-салон можна зіпсувати дешевими мерехтливими джерелами світла холодної температури кольору. Саме освітлення пожвавлює дорогий ремонт, створює атмосферу та вирішує функціональні завдання інтер’єру.

Освітлення рецепції та приймальної зони:

Рецепція (ресепшн) при вході в салон краси зустрічає клієнтів та налаштовує їх на потрібний настрій. Вхідну групу та приймальну зону краще робити добре освітленою на рівні 350-400 люксів. Таке освітлення викликає довіру у нових відвідувачів та бажання увійти до приміщення. Психологічно простіше зважитися на нову дію (відвідування салону краси), якщо середовище буде доброзичливим і добре освітленим. Для освітлення рецепції (ресепшена) краще використовувати комбінацію загального освітлення та акцентного світла на елементах інтер’єру.

Освітлення для перукарської зали:

Працюючи над освітленням місця роботи перукаря слід враховувати функціональні особливості. Для нормальної роботи майстру необхідний високий рівень загальної освітленості, щонайменше 500 люксів у робочій зоні. Слід уникати ефекту засліплення від джерел світла, а значить краще підійдуть світильники з утопленим джерелом світла або світильники відбитого світла, з показником дискомфорту UGR менше 15 одиниць. Таке світло не дратуватиме або перевтомлюватиме очі працюючого майстра.

Дуже важливим фактором для освітлення перукарень є перенесення кольору джерела світла. Це критично важливо при фарбуванні волосся, коли важливо “потрапити”, дотриматися фарбування волосся в конкретно заданий тон. Для цього важливо використовувати джерела світла з підвищеною кольоропередачею, такі як PIXEL або DEEP, які зменшують колірне спотворення.

Освітлення манікюрної та педикюрної зали:

При освітленні столів для манікюру чи педикюру потрібно багато світла. Загальний рівень освітленості для зони нігтьового сервісу має відповідати 550-600 люксів. Для кожного робочого місця слід передбачити окремі настільні лампи на нозі, що регулюється. Для загального освітлення манікюрного залу підійдуть врізні світильники з поворотними (карданними) лампами SQUARE. Врізні світильники лекго монтуються в підвісні стелі, грильято, гіпсокартонові щити і мають хороші фотометричні характеристики.

Для коректної передачі кольорів лаку та інших матеріалів слід використовувати лише якісні джерела світла з індексом кольору не менше 80 Ra. Інакше клієнти нарікатимуть, що їхній манікюр “дивно виглядає” при денному освітленні.

ТОП – 3 помилки під час освітлення салонів краси:

1. Недостатній рівень загальної освітленості негативно позначиться на працездатності майстрів та психологічному комфорті клієнтів.

2. Використання неякісних джерел світла спотворює кольоропередачу фарбованого волосся, макіяжу, нігтів.

3. Використання холодної колірної температури (понад 5000К) світла створює ефект блідості шкіри, що небажано для індустрії краси та здоров’я.

При освітленні салону краси MIRA використовувалися трекові світлодіодні прожектори із серії PRIAGO та TECHNIK змонтовані на 1-фазному шинопроводі (треку)

MIRA – Освітлення салону краси. February 1, 2022. Vision Lighting Ukraine

Використані серії та світильники