Яке освітлення для магазину використовують ритейлери?

У роздрібному освітленні зазвичай використовують чотири види світла:

  • загальне освітлення (також називають заливне освітлення);
  • функціональне освітлення;
  • акцентне освітлення;
  • декоративне освітлення.

Поєднання та балансування цих типів освітлення дає візуальний інтерес до простору, створює більш привабливе та заманююче середовище.

Загальне освітлення для магазину

Загальне освітлення – це основне джерело світла у просторі. При використанні заливного освітлення рівень акцентів у магазині буде нижчим. При достатньому освітленні простору персонал легко може виконувати щоденні завдання, а потік клієнтів поліпшитися. Розсіяне загальне освітлення для магазину забезпечує почуття благополуччя, що змушує клієнтів почуватися комфортно і, швидше за все, змусить їх затриматися у вашому магазині. Це досягається за допомогою врізних світильників із широким кутом розсіювання. Освітлення полиць, стендів та стін добре впливає на мерчиндайзинг та робить простір візуально більшим.

Функціональне освітлення

Функціональне освітлення – використовується для освітлення робочого простору. Забезпечуючи фокусований, локалізований та вищий рівень освітленості. Функціональне освітлення найефективніше при використанні як доповнення до загального освітлення в робочих зонах. Воно має усувати тіні на робочій поверхні та запобігати відблискам.

Завершення продажу є найважливішим завданням у роздрібній торгівлі – це остаточна взаємодія між клієнтом і продавцем. Добре освітлена касова зона допоможе швидше упаковувати пакети, виконувати розрахункові операції та зменшити помилки персоналу. Клієнти перед оплатою покупки добре бачитимуть товар, що зменшить кількість повернень.

Акцентне освітлення на трекових світильниках

Акцентне освітлення створюється за допомогою трекових світильників або поворотними врізними світильниками. Трекові прожектори створюють різкий акцент на товарах завдяки сфокусованому джерелу світла. Трекові світильники з високим індексом кольору підкреслюють текстуру, обробку і колір товару, що робить його привабливішим для покупця. Щоб джерела спрямованого світла не створювали тіней, не перешкоджали деталізації товару і не відволікали погляд, звертайтеся до професіоналів за правильним виставленням світлового обладнання.

Монтаж трекового освітлення реалізується на шинопровід (трекову систему), переваги якої в мобільності. Прожектори можуть бути розміщені будь-де на трековій системи у великій кількості.

Велика помилка під час використання акцентного освітлення – це підсвічувати все поспіль без конкретного фокусування на товарах. Щоб створити драматичну атмосферу в магазині та достатньо виділити товар, рекомендують використати співвідношення акцентного освітлення до загального у пропорції 5:1. Роблячи проєкт освітлення, не забувайте, що темні предмети мають властивість поглинати світло.

Декоративне освітлення

Декоративне освітлення не може замінити основні джерела світла, але успішно покращує зовнішній вигляд простору, збільшуючи візуальний інтерес до інтер’єру. До такого типу освітлення відносяться люстри, бра, торшери, підвіски та циліндри.

Ексклюзивність декору та стилю у поєднанні з декоративним освітленням чудово підкреслює імідж бренду та магазину. Декоративне освітлення збільшує відчуття гостинності та комфорту у покупців, що сприятливо впливає на час проведення в магазині відвідувачів, які з великою ймовірністю можуть зробити покупку.

Об’єднуючи та експериментуючи цими типами освітлення ваша торгова площа буде більш привабливою та захоплюючою.

Яке освітлення для магазину використовують ритейлери?. February 3, 2022. Vision Lighting Ukraine